Боєць 33-го ОШБ позує біля памʼятника Леніну у центрі російського міста Суджа в Курській області, яке нині тримають під контролем українські Збройні сили. Росія, 16 серпня 2024 року . Суспільне Новини/Тарас Ібрагімов
Центральна виборча комісія Росії перенесла на невизначений термін вибори депутатів у семи муніципалітетах Курської області через бойові дії на території регіону.
Про це йдеться у повідомленні ЦВК РФ.
Вибори відклали у Глушківському, Коренівському, Бєловському, Великосолдатському, Хомутовському та Суджанському районах, а також у місті Льгов.
"Процес підготовки та проведення виборів буде відновлено за повної гарантії безпеки виборців", – йдеться у повідомленні ЦВК. При цьому коли це станеться, не уточнюється.
Раніше російське видання "Вёрстка" посилаючись на власні джерела писало, що ЦВК планує перенести муніципальні вибори в Курській області на 2025 рік через "територіальну невизначеність".
Водночас вибори губернатора Курської області пройдуть за планом (з 3 по 8 вересня). Вчора, 20 серпня, регіональний виборчком дозволив на них дострокове голосування – з 28 серпня.
Виконувач обов'язків губернатора Курської області Олексій Смірнов, який бере участь у виборах, інформував, що голосування "проходитиме у вкрай непростій обстановці" і що йому "як ніколи" важлива підтримка виборців.
Бої у Курській області РФ
6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ перебуває близько тисячі квадратних кілометрів території Росії.
15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.