Неповідомлення поліції про булінг тягне за собою покарання у вигляді штрафу або виправних робіт
Директори шкіл мають письмово повідомляти поліцію про булінг
Директори шкіл зобов'язані письмово повідомляти поліцію і Службу у справах дітей про випадки булінгу, насильства або жорстокого поводження з дітьми.
На цьому наголосила освітній омбудсмен Надія Лещик, коментуючи зміни до закону «Про освіту», що набрали чинності в жовтні поточного року.
За її словами, в Україні є поширеним явище, коли директори шкіл повідомляють поліцію про булінг усно або не повідомляють взагалі.
Це пов’язано з тим, що раніше законодавство не обмежувало керівника у формі повідомлення про булінг.
«І в цьому була велика проблема. Адже маємо неприємні випадки, коли усне повідомлення поліції керівником про булінг ускладнювало розгляд справи в суді та притягнення винних до відповідальності», – зазначає омбудсмен.
Водночас у жовтні 2024 року набули чинності законодавчі зміни, згідно з якими директор протягом однієї доби з моменту надходження заяви або в разі виявлення ознак насильства або жорстокого поводження має невідкладно повідомити про це батьків чи опікунів дитини, а також письмово повідомляє уповноважений підрозділ органу Національної поліції та Службу у справах дітей.
Освітній омбудсмен підкреслила, що неповідомлення поліції про булінг тягне за собою покарання – штраф від 850 до 1700 грн або виправні роботи на термін до одного місяця.