Ілюстративне
Хоч у розпалі літні канікули, вихованці Корюківської ДЮСШ продовжують відвідувати свою спортивну школу — на стадіоні багато дітей займаються з тренерами. Директорку Тетяну Тищенко теж застаємо на тренуванні. Про те, як завершили навчальний рік юні спортсмени, спілкуємося з Тетяною Іванівною.
Понад 300 вихованців займаються у Корюківській ДЮСШ – легкою атлетикою, футболом, волейболом, вільною боротьбою та гирьовим спортом. Тренують дітей 10 наставників, двоє з яких – сумісники.
Тетяна Тищенко, директорка Корюківської ДЮСШАвтор: Наталія Рубей
— Маємо досить непогані результати за рік, — говорить Тетяна Іванівна. – І діти, і тренери, попри непросту ситуацію, пов’язану з війною в країні, добросовісно займалися, брали участь у різноманітних змаганнях, гімназіадах, спартакіадах і чемпіонатах, за що я їм дуже вдячна. У травні ми провели власні змагання з футболу, вільної боротьби й триборства, в яких взяли участь спортсмени з Мени, Сновська, Кудрівки й Корюківки. Шкода, що через складну безпекову ситуацію діти з Городні та Сновська не на всі змагання мали змогу приїхати.
Спортивна гордість
За підсумками навчального року та особистих спортивних здобутків у змаганнях обласного та всеукраїнського рівнів, 24 вихованці ДЮСШ (учні корюківських та сядринського ліцеїв) стали стипендіатами Корюківської міської ради.
Моменти гордості та перемог
Найбільший ужинок у легкоатлетів і одного з гирьовиків, серед яких: Роман Ховдій (9 призових місць із естафетного та бігу на різні дистанції), Артем Чубара (7 призових місць — потрійний і стрибок у довжину, п’ятиборство, естафетний біг), Ілля Дорошенко (5 призових місць – три- та чотириборство, біг на різні дистанції), Єлизавета Мірошниченко (3 призових місця — біг на різні дистанції, стрибок у довжину), Назар Малашок (гирьовий спорт, 3 призових місця).
По два призових місця протягом року вибороли: Євгеній Швирков (легка атлетика, біг на різні дистанції), Дар`я Кобець (легка атлетика, метання диску), Єгор Халімон (вільна боротьба), Тимур Старостін (вільна боротьба), Анна Кондрацька (гирьовий спорт).
Переможцями протягом року ставали також спортсмени: Данило Мірошниченко (футбол), Тимофій Хропач (легка атлетика, біг на 500 м), вихованці відділень: вільної боротьби — Антон Дранюк, Ілля Мекшун, Нікіта Шутько, Зоя Коробко, Іван Сірий, Ілля Ортяшов, Олександр Сокрута; гирьового спорту — Костянтин Ковеза, Денис Клименко, Антон Альохін, Олександра Каймова, Марія Вакуленко.
Змагання тривають
Навчальний рік завершується, а спортивні змагання – ні. Нещодавно з Кропивницького повернулися легкоатлети Таїсія Петегирич і Роман Ховдій, які представляли Корюківську дитячо-юнацьку спортивну школу на чемпіонаті України з легкої атлетики серед юнаків і дівчат 2009-2010 років народження.
— З огляду на те, що Таїсія вперше брала участь у змаганнях такого рівня, вона не розгубилася й покращила власні результати, — розповідає директорка ДЮСШ. – Роман посів 7 місце серед усіх учасників змагань. А в бігу на 800 м виборов 3 місце і виконав другий дорослий розряд! Радіємо за своїх спортсменів і дякуємо відділу освіти, культури, молоді та спорту, який підтримує нас усебічно, забезпечуючи інвентарем, транспортом тощо. Наші вихованці доводять, що ці кошти виділяються недаремно.
П’ятнадцятирічний легкоатлет Роман Ховдій цьогоріч закінчив дев’ять класів Корюківського ліцею №1 і планує здобути робітничу професію в Чернігівському вищому професійному училищі №15, бо там …хороша спортивна підготовка. У перспективі хоче спробувати себе ще в іншому виді спорту.
Окрім директорства в ДЮСШ, Тетяна Тищенко безпосередньо працює з дітьми, бо є тренером з легкої атлетики. На своєму досвіді запевняє: дітей, охочих до спорту, багато. Наприклад, у неї замість восьми за списком, займаються двадцять двоє.
Діти по-різному приходять у спортивну школу. Інколи їхні вихованці стають прикладом своїм меншим сестрам і братам, як, приміром, у випадку з 15-річним Романом Ховдієм і його меншим на два роки братом Іллею. Інші приходять з одного виду спорту й активно проявляються в іншому. Приклад тому — 16-річний Ілля Рудя, котрий 8 років займався боксом у тренера Михайла Папіна, і вже маючи хорошу фізичну підготовку, почав нещодавно займатися легкою атлетикою — одразу знайшов себе у штовханні ядра й прогресує на очах, покращує свій особистий рекорд. А дехто, як 16-річний Даниїл Чудаков із Олександрівки, ладен долати 20 кілометрів до Корюківки й назад, аби тільки мати змогу розвиватися спортивно.