Фон дер Ляєн скасувала візит єврокомісарів в Угорщину

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн спілкується з пресою, Брюссель, 9 червня 2024 року. Getty Images/KENZO TRIBOUILLARD

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн скасувала візит колегії комісарів в Угорщину і відкоригувала рівень представництва на засіданнях Ради ЄС під угорським головуванням.

Про це речник Єврокомісії Ерік Мамер повідомив у соцмережі Х.

“У світлі останніх подій, пов'язаних з початком головування Угорщини, президентка Європейської Комісії вирішила, що Європейська Комісія буде представлена на рівні вищих державних службовців лише під час неформальних засідань Ради. Візит Колегії до головуючої країни не відбудеться”, — йдеться у повідомленні.

Міністр європейських справ Угорщини Янош Бока відреагував на цю заяву і написав на платформі Х, що Будапешт як голова ротаційного головування в ЄС залишається "відданим щирій співпраці" з установами європейського блоку та державами-членами.

"Європейська комісія не може вибирати інституції і країни-члени, з якими вона хоче співпрацювати. Чи всі рішення Комісії зараз базуються на політичних міркуваннях?", — написав Янош Бока.

"Мирний" тур прем'єра Угорщини Орбана

2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув до Києва і зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським. Під час зустрічі він закликав розглянути припинення вогню. За його словами, це може прискорити мирні переговори. Водночас він оцінив мирні ініціативи президента України, але, за його словами, на їхнє втілення потрібно "багато часу".

5 липня прем'єр Угорщини Віктор Орбан прибув до Москви, де зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним. Там Орбан побачив, що "позиції сторін війни далекі одна від одної", але пообіцяв продовжити "мирні зусилля". У своєму пості у Facebok Орбан опублікував світлини із Путіним й написав: "Мир має бути укладено".

8 липня він зустрівся у Пекіні із китайським лідером Сі Цзіньпіном. Після зустрічі з Сі Орбан заявив, що Китай — це "ключова сила" у створенні умов для миру між Україною та Росією.

У Вашингтоні на полях саміту НАТО Орбан зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

А 11 липня угорський лідер зустрівся з експрезидентом США Дональдом Трампом. "Ми обговорювали способи досягнення миру. Хороша новина дня: він збирається розв'язати цю проблему", – написав він.

9 липня в розпорядженні Суспільного опинився лист Орбана до очільника Євроради Шарля Мішеля. Там йдеться, що Росія розглядає китайсько-бразильську пропозицію щодо завершення війни в Україні й готова розглядати свою участь у мирних переговорах лише там, де присутні обидві сторони.

З 1 липня Угорщина почала піврічне головування в Європейському Союзі та займатиметься організацією роботи Ради ЄС. Євросоюз підкреслив, що Орбана не просили про мирні місії, політик не має мандату на взаємодію з Росією від імені ЄС і діє у межах двосторонніх відносин — Будапешта та інших країн.

МЗС України, коментуючи поїздки Орбана, наголосило про єдиний принцип миру — "жодних домовленостей про Україну без України".

Новини Чернігова