Президент України Володимир Зеленський та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, Брюссель, 27 червня 2024 року. ОПУ
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн поінформувала, що з початку повномасштабної війни в Україні країни Євросоюзу надали Києву підтримку на майже 108 мільярдів євро.
Про це посадовиця написала у соцмережі Х.
"Україна переможе у цій війні на виживання. І Євросоюз буде з Україною та її народом стільки, скільки буде потрібно", — додала фон дер Ляєн.
Наприкінці липня стало відомо, що Європейський Союз передає Україні 1,5 мільярда євро, які отримали від заморожених активів Росії. Гроші спрямують на оборону та відбудову. 8 травня посли країн ЄС погодили принципові заходи щодо використання надприбутків від заморожених російських активів на відновлення та озброєння України.
6 серпня Рада ЄС схвалила виділення 4,2 млрд євро макрофінансової допомоги Україні у вигляді грантів та позик в рамках програми Ukraine Facility.
Програма Ukraine Facility
1 лютого 2024 року лідери Євросоюзу на саміті ЄС у Брюсселі погодили чотирирічний пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро.
27 лютого Європейський парламент підтримав рішення щодо започаткування Ukraine Facility. Наступного дня Рада ЄС ухвалила започаткування інструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 мільярдів євро на 2024-27 роки.
Програма Ukraine Facility Європейського союзу передбачає надання Україні 50 мільярдів євро впродовж 2024-27 років. З цієї суми 39 мільярдів євро будуть спрямовані до держбюджету для посилення макрофінансової стабільності.
22 травня Україна та Євросоюз підписали рамкову угоду щодо фінансування в межах Ukraine Facility. Документ визначає механізми фінансової співпраці між ЄС та Україною, зокрема, щодо управління та контролю використання коштів, а також спільних заходів для запобігання корупції.