Прапор РФ. Getty Images
Європейський Союз у понеділок, 16 грудня, запровадив 15-й пакет санкцій проти Росії.
Про це йдеться на сайті Ради ЄС.
Пакет містить обмеження проти 54 фізичних і 30 юридичних осіб — зокрема проти двох високопоставлених чиновників із Китаю.
Нові санкції покликані розв'язати проблему обходу попередніх обмежень ЄС і спрямовані на тіньовий флот російських танкерів. А також послабити російський військово-промисловий комплекс.
“Росія продовжує свою жорстоку атаку проти України та українського народу. Цей пакет санкцій є частиною нашої відповіді, спрямованої на послаблення російської військової машини та тих, хто підтримує цю війну, включаючи китайські компанії”, — заявила Верховна представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас.
- Що стосується фізичних осіб, то ЄС запроваджує санкції проти військової частини, відповідальної за обстріл дитячої лікарні “Охмадит” у Києві, топменеджерів провідних компаній в енергетичному секторі, осіб, відповідальних за депортацію дітей, пропаганду та обхідних шляхів, а також двох високопосадовців КНДР.
- Що стосується юридичних осіб, то ЄС націлився насамперед на російські оборонні компанії та судноплавні компанії, відповідальні за транспортування сирої нафти і нафтопродуктів морем, що забезпечують значні доходи російському уряду. До списку також потрапили хімічний завод, цивільна російська авіакомпанія, яка є важливим постачальником логістичної підтримки для російських військових. Вперше накладаються повноцінні санкції (заборона на поїздки, заморожування активів, заборона надавати економічні ресурси) на різних китайських суб'єктів, які постачають компоненти для безпілотників і мікроелектронні компоненти для підтримки російської агресії проти України.
Рада додала нові судна до списку тих, на які поширюється заборона доступу до портів і заборона на надання широкого спектру послуг, пов'язаних з морським транспортом.
Цей захід спрямований на танкери з країн, що не є членами ЄС, які є частиною тіньового флоту Путіна, що обходить механізм обмеження цін на нафту або підтримує енергетичний сектор Росії, або судна, які відповідають за транспортування військової техніки для Росії або беруть участь у перевезенні вкраденого українського зерна.
"52 судна, що походять з третіх країн, стали сьогодні об'єктами санкцій за цими ознаками, таким чином, загальна кількість суден, що потрапили під санкції, сягнула 79", — зазначається у релізі.
Рада також додала 32 нових суб'єкти до списку тих, хто безпосередньо підтримує військово-промисловий комплекс Росії в її агресивній війні проти України. До них будуть застосовані більш жорсткі експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки.
Деякі з цих підприємств розташовані в третіх країнах (Китай, Індія, Іран, Сербія, Об'єднані Арабські Емірати та Сербія) і були залучені в обхід торговельних обмежень або брали участь у закупівлі чутливих товарів, що використовуються для російських військових операцій, таких як БПЛА та ракети.