ілюстративне
Понад 100 тисяч українців щотижня інфікуються грипом та іншими вірусними захворюваннями. За прогнозами лікарів, з грудня кількість недужих лише зростатиме. Тож до країни вже завезли сотні тисяч вакцин. У Корюківці лише в двох аптеках можна замовити вакцину.
За інформацією Центру громадського моніторингу та контролю, пік захворюваності на Covid-19 цього року в Україні припав на серпень: тоді виявили понад 65 тисяч нових інфікувань. Більшість недужих підхопила новий штам коронавірусу під назвою «Флірт».
Протягом осені кількість випадків поступово зменшується. У жовтні зафіксували майже 8 тисяч нових заражень, з яких трохи більш як 2 тисяч потребували госпіталізації. Щомісяця зменшується й кількість вакцинованих від коронавірусу українців. Нині рідко перевищує 5 тисяч. Тоді як раніше в Україні щомісяця щепилися 100-150 тисяч людей.
Щоби вакцинуватися від грипу, необхідно спочатку звернутися до сімейного лікаря, отримати «добро» на вакцинацію й рецепт. Потім прийти в аптеку та придбати власним коштом вакцину. У Корюківці раніше її завжди завозили до аптечного пункту № 1 аптеки № 8 ТОВ «Фармсвіт Здоров’я», який розташований у лікарні.
Це було зручно, бо носити вакцину в руках не можна, а лише в спеціальному боксі, де тримається низька температура. Провізорка цієї аптеки Ірина Мальована каже, що цього року вакцину від грипу не замовляла, бо останнім часом на неї зменшився попит. Торік, наприклад, привезені десять доз довелося викинути, заплативши за них власні гроші.
У аптеці мережі «Бажаємо здоров’я» повідомили, що в них ніколи не буває вакцини від грипу, бо немає умов для її зберігання. А в аптеках «Подорожник» і «Ліки України» сказали, що можуть замовити без проблем. Ціна приблизно 500 гривень, привезуть досить швидко.
Світлана Лещенко, директорка ЦПМСД, розповіла, який існує алгоритм вакцинації від грипу.
— Спочатку потрібно замовити в аптеці вакцину. Коли її привезуть, дізнатися точну назву й прийти на прийом до сімейного лікаря, який випише рецепт.
Далі звернутися в кабінет щеплення в поліклініці та взяти спеціальну скриньку-холодильник. З нею піти до аптеки, придбати вакцину, а потім у кабінеті щеплення зробити вакцинацію. Якщо в цей період, який може зайняти кілька днів, людина занедужає, слід попередити аптеку, що заберете вакцину пізніше. Вона там зберігатиметься за необхідної температури стільки, скільки потрібно.