Молодіжний простір «Клітка» збирає підлітків з 20-ї до 22-ї по п`ятницях і суботах
Молодіжний простір «Клітка» вже рік працює в новому форматі, який місцева молодь обрала сама. Місце, де раніше проводилися виключно дискотеки, тепер використовують значно ширше. Яке дозвілля тут організовують, хто відвідує заходи, а хто слідкує за порядком і прибирає — про це та інше спілкуємося з керівництвом молодіжного центру «КУБ».
Нова «Клітка»
Багато містян знають «Клітку» як місце колишньої міської дискотеки. Свого часу орендарі намагалися її назвати трохи милозвучніше «Островом», але серед молоді ця назва не прижилася — обнесена металевою сіткою територія все одно більше нагадувала клітку.
«Клітка» в Парку дружби в КорюківціАвтор: Наталія Рубей
Різні й не завжди приємні відгуки можна було почути про те місце у глибині глухого парку. Та й скарги від містян, зокрема, медиків і пацієнтів лікарні, яким заважала гучна музика вночі, лунали регулярно й звідусіль. Що змінилося звідтоді? Територію забрали у попередніх орендарів і передали для роботи молодіжного центру «КУБ».
Директор МЦ «КУБ» Володимир Онищук пригадує, як виникла ідея з переформатування «Клітки». Свого часу у рамках Програми «DOBRE» молодіжна рада провела опитування містян про те, що б вони хотіли реалізувати в Корюківці, і відібрала три пропозиції, які набрали найбільше голосів. Йшлося про музичний мобільний простір можливостей, облаштування молодіжного простору «Клітка» у Парку дружби та простору біля Укрпошти зі встановленням сонячних панелей.
— Наші колеги з «DOBRE» прискіпливо вивчали запропоноване та в результаті обрали для реалізації першу ідею, завдяки чому тепер маємо чудове мобільне музичне обладнання, — розповідає Володимир Онищук. — Однак задум із «Кліткою» не відкинули. З ремонтом допомогла міська рада, з облаштуванням відпочинкової зони поруч — філія «Корюківське лісове господарство» ДП «Ліси України», долучилася молодь.
Роботи було багато, бо територія перебувала у занедбаному стані, навколо було багато сміття й інших поганих речей. Однак молодь була зацікавлена все те вичистити та створити зручний простір для свого дозвілля. Разом усе прибрали. Нам відремонтували сцену, дах, завезли піску й вирівняли територію навколо, облаштували доріжку до зони відпочинку, де встановили альтанки, мангали, сміттєві урни, туалет, почистили річку. Тепер це не просто молодіжний простір «Клітка», а й чудова відпочинкова зона поряд, — говорить Володимир.
З минулого року оновлена «Клітка» розпочала свою роботу. Володимир Онищук наголошує: дискотека в класичному розумінні не була основною метою їхнього задуму щодо молодіжного простору. А відтак, молодь приходить не стільки потанцювати, як для спілкування, творчих, інтелектуальних і спортивних зустрічей, караоке, цікавих конкурсів тощо. З ініціативи Корюківської районної організації Товариства Червоного Хреста України почали влаштовувати навіть кінопоказ просто неба.
Хто слідкує за порядком
«Клітка» працює лише теплої пори року у п’ятницю та суботу (окрім траурних днів) і тільки дві години — з 20.00 до 22.00. Молодь ніколи не залишається тут без нагляду дорослих. Улітку з хлопцями та дівчатами постійно молодіжний працівник МЦ «КУБ» Артур Тищенко.
— Однак різні ситуації бувають, — каже Володимир Онищук. — Ми можемо контролювати поведінку молоді виключно на молодіжному просторі, а не поза ним. Тому за порядком у Парку дружби і на «Клітці» також слідкують працівники патрульної поліції, якщо треба — роблять зауваження чи вживають інших заходів. Ми зі свого боку регулярно проводимо бесіди про шкоду алкоголю.
У «КУБі» розповіли, що здебільшого «Клітку» відвідують підлітки віком 14-18 років, але приходять і менші, котрих відпускають батьки. Буває тут і сільська молодь, яку привозять у Корюківку «кубівці»
Тут лунає сучасна музика, котра подобається молоді, українські хіти. Підлітки й самі співають, і слухають виступи учасників корюківських творчих гуртів «Нівроку», «Панкейк», вихованців «гітарної школи» Артема Тихонова та інших, хто хоче проявити себе молодіжному загалу.
— Містяни не скаржаться на молодіжні тусовки? — запитую Володимира Онищука.
— Як тільки починали роботу «Клітки», різне писали в соцмережах, — пригадує. — Що війна, що неподалік лікуються різні пацієнти, й військові також, яким потрібен спокій. Нам особливо приємно, що тоді в коментарях нас підтримали, у першу чергу, військові. Дякуємо за розуміння того, що робота з молоддю актуальна й під час війни, і всебічний розвиток підростаючого покоління — на часі. Переформатування «Клітки» було запропоноване саме нашою молоддю. Таке дозвілля їм подобається, і вони із задоволенням відвідують усі заходи, які там відбуваються. Колонка негучна, і заходи тривають лише дві години, тому скарг не надходило.
Прибирають на території «Клітки» молодіжні працівники, навколо неї — КП «Благоустрій». Тож тут завжди чисто. Увечері алея освітлюється й «Клітка» теж. Є відеонагляд. Молодіжні працівники кажуть, що було б добре, аби поруч працював якийсь кіоск зі смаколиками та безалкогольними напоями. Це зручно і для сімейного відпочинку з дітьми вдень, і для молодіжного ввечері.
Відпочинок — безкоштовний, але за собою треба прибирати
Заступниця директора МЦ «КУБ» Анна Станіславська періодично проглядає записи з камер відеоспостереження, які встановлені на «Клітці». Каже: проблеми не з підлітками, які приходять на «Клітку», а з відпочивальниками.
Такий вигляд інколи мають мангали біля альтанокАвтор: Наталія Рубей
Попри встановлені обмежувачі руху, деякі автомобілісти внадилися заїздити автівками до зони відпочинку поруч із «Кліткою», просто по висипаній доріжці! А деякі почали спалювати сміття в мангалах, хоча поруч є урни. Тому мангали часто стоять переповнені обгорілими жерстяними банками та пластиком тощо.
— Багато хто й досі телефонує й запитує, скільки коштує відпочинок в альтанках біля «Клітки», бо тут красиво й можна добре провести вільний час, — каже Анна Станіславська. — Насправді ж ця відпочинкова зона безкош-товна, проте це не означає, що можна руйнувати те, що створили для всіх, зневажати працю людей, чиїми стараннями цей куточок парку став таким затишним.