Українські військові їдуть на танку з вказівним знаком «Любимівка» біля російсько-українського кордону в Сумській області, 15 серпня 2024. AP/Evgeniy Maloletka
Станом на вечір 16 серпня українські підрозділи просунулись у Курській області ще на 1-3 кілометри на деяких напрямках фронту.
Про це президенту Володимиру Зеленському доповів головком ЗСУ Олександр Сирський.
За словами Сирського, наразі йдуть бої біля населеного пункту Мала Локня. Він також висловив сподівання на поповнення обмінного фонду.
Карта ймовірних боїв у Курській області. Суспільне Новини
Головком ЗСУ додав, що генерал-майор Москальов, якого 15 серпня, призначили очільником новоствореної військової комендатури в Курській області РФ, уже розпочав виконувати свої обов'язки.
Сирський також поінформував, що бої тривають на всій лінії фронту, на сході суттєвих змін не відбулося: на Покровському та Торецькому напрямках ситуація залишається напруженою.
Бої у Курській області РФ
6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ перебуває близько тисячі квадратних кілометрів території Росії.
15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.