Фрагмент виступу Театру танцю Євгенії Гордюк у Литві
Чудовою новиною про поїздку в Латвію своїх вихованців поділилася керівниця зразкового колективу «Fashion zone» Євгенія Гордюк. Це була їхня друга подорож до цієї маленької держави.
Почесне звання й цікава поїздка
— Євгеніє Олександрівно, розкажіть, будь ласка, де побував ваш колектив?
— Уже третій рік в Україні триває війна. Важко всім, а дітям особливо. Тому і діти, і їхні батьки, і я як керівник були дуже раді наданій можливості побувати в Латвії, дружній сусідній країні, де ми змогли розповісти про Україну та продемонструвати майстерність наших танцюристів.
Сьогодні кожен, хто може, повинен говорити світу про те, як мужньо бореться з підступним і могутнім ворогом наша незалежна країна, демонструвати незламність українського народу та віру в перемогу. Тому поїздка в Латвію на запрошення мерії міста Айзкраукле була для нас дуже важливою.
Євгенія ГордюкАвтор: надане Євгенією Гордюк
Цього разу ми вирушили на День міста, який відзначався 13 липня. Офіційний лист-запрошення надійшов на адресу Корюківського міського БК. Усі витрати взяла на себе сторона, котра приймала, лише дорогу оплачували батьки.
— Чи великою була корюківська делегація і який нині у вас колектив?
— Наша делегація складалася з 14 дітей і 10 дорослих. Дорослі — це я й батьки вихованців, які, до речі, теж брали активну участь у заходах з нагоди свята. А загалом у нашому Театрі танцю та моди «Fashion zone», який діє при Міському будинку культури вже шість років, 60 учасників віком від 5 до 17 років.
З початком великої війни я змушена була відмовитися від груп дорослих (фітнес, модельний клас), займаюся лише з дітьми. Хоча дорослі теж хочуть. Але мені поки важко добиратися так часто в Корюківку зі Сновська, де мешкаю
— Торік ваш колектив отримав звання «зразковий», чи щось змінилося відтоді?
— Так, у 2023 році нашому колективу надали звання «Зразковий колектив Театр танцю „„Fashion zone“. Чи змінилося щось? Якщо в матеріальному плані, то нічого, проте мати звання — дуже престижно. А надто, коли брати участь у конкурсах чи фестивалях. Тому кожен колектив цього прагне.
— Скільки часу ви провели в Латвії, де побували?
— У місто Айзкраукле ми прибули 9 липня. Чотири дні тренувалися, відпочивали, проводили для місцевих майстер-класи, їздили на екскурсії. Проживали в шкільному гуртожитку, харчувалися в кафе.
Запам’яталася поїздка в Юрмалу, концертний комплекс „Дзінтарі“. Це відомий і дуже популярний концертний майданчик, який став стартом у професії для багатьох зірок шоубізнесу. Нам дуже хотілося все побачити на власні очі, зайти в гримерку Лайми Вайкуле, станцювати на сцені.
— І які отримали враження?
— Неперевершені! У „Дзінтарі“ скромно, але зі смаком. Іншими словами, дуже статечно: рояль, сидіння… Все виготовлене з натуральних матеріалів, у традиційному латиському стилі. В гримерці видатної співачки немає нічого зайвого, меблі з дерева, пахне кедром. Спробували станцювати й на сцені.
Хочу підкреслити, що латиші, позбувшись наслідків радянщини, намагаються в усьому зберігати свою історію, і в концертній залі також. В Юрмалі ми зустрілися з молодими українськими дівчатами, котрі влаштували виставку „Україна в мініатюрі“. Дуже цікаво. Уявляєте, уся пошкоджена та вціліла спадщина нашої країни — в мініатюрі.
Учасниці Театру танцюАвтор: надане Євгенією Гордюк
— Коли відбувався ваш виступ?
— Заходи з нагоди Дня міста розпочалися 13 липня урочистою ходою. Здавалося, що все восьмитисячне місто вийшло вітати гостей. Вулицями Айзкраукле в національних костюмах рухалися делегації з Польщі, України (корюківчани) та Литви.
Того дня відбулося багато різних заходів, серед яких і чотиригодинна концертна програма з нашою участю. Ми представили три сучасні хореографічні номери, які були справжнім дивом для місцевих людей
Річ у тому, що в латвійців немає сучасної хореографії — тільки національні танці. Артисти виступають у вишуканих костюмах з натуральних тканин — шерсті, льону, що відповідають усім національним латиським традиціям.
Корюківчани ж вразили розважливих і спокійних сусідів незвичайною енергетикою, темпераментом, швидкістю, акробатичними трюками. І, повірте, це був справжній фурор! Ми привезли в Латвію також покази моди „Африка“ та „Ми з України“. А фішкою стало те, що в одному з цих показів разом із нами брали участь латвійці — демонстрували українські й латиські народні костюми.
У показах брали участь не лише діти, а й дорослі
Нам також удалося реалізувати з місцевими активістками ще один спільний проєкт під назвою „Еволюція моди для дорослих“. З дому ми при везли багато різних костюмів, тож залучили їх до показу. Щоправда, охочих виявилося не надто багато. Видно було, що місцеві учасниці побоювалися подіуму, проте дуже старалися і потім щиро дякували.
"Україна в наших серцях"
— Пані Євгеніє, з якими враженнями ви повернулися в Україну?
— Дуже гарні враження залишилися в нас від спілкування з мером міста Leons Lidums. Він не приховував свого захоплення українським народом. Казав: „Ви, українці, наша сім’я. Ви в нашому серці“!
Багато вдячних слів пролунало на адресу нашого театру танцю. Господарі казали, що „ви зробили нам свято“, що „вашому талановитому колективу потрібно виступати на ризькій сцені“
Неодноразово висловлювали бажання дружити містами. Повернулись додому в піднесеному настрої. Плануємо працювати ще наполегливіше, робити нові постановки, справжні хореографічні вистави.
На початку нового навчального року набиратиму нових учасників колективу, тож запрошую дітей різного віку долучатися, обіцяю, що буде цікаво, корисно, професійно, по-сучасному. У нас не гурток, а справжня школа танцю.
Діти й дорослі дуже задоволені поїздкою до ЛатвіїАвтор: надане Євгенією Гордюк
Намагаюся виховували в кожній дитині індивідуальність, щоби кожен учасник мав своє обличчя, завжди висловлював власну думку. Наш театр танцю не схожий на інших, він має особистий почерк. І це велике досягнення. Приємно, що місцева газета міста Айзкраукле опублікувала велику статтю про корюківських танцюристів, наше фото прикрашає її першу шпальту.
Зі свого боку, нас, українців, вразила культура цієї європейської країни, де менш як два мільйони населення. Особливо, їхня відданість національним традиціям, які свято бережуться і передаються від покоління до покоління. Захоплює й те, як латвійський народ цінує свободу та незалежність — найвищі цінності демократичного суспільства.