Із живота 45-річної Надії Шевченко у Чернігівському онкоцентрі видалили восьмикілограмову пухлину. Операція тривала шість годин. Після неї пацієнтка лежала в лікарні всього шість днів.
Крім двох яєчників, адже саме вони переродилися на злоякісне новоутворення (один вагою 5,5 кілограма, другий — 2,5 кілограма), лікарі також видалили матку, труби, сальник та 68 лімфовузлів.
«Пацієнтка без супутніх патологій, що дуже рідко трапляється. Молода, активна, спортивна, велосипед любить. Зазвичай у віці 40 плюс уже є проблеми з венами, тиском, зайвою вагою. У нашому ж випадку такого не було. Тож і розраховувати наркоз, і підтримувати та забезпечувати життєдіяльність під час операції було легше», — розповідає анестезіолог Сергій Саранчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ САМОГУБЕЦЬ ВИСТРЕЛИВ У СЕБЕ З МИСЛИВСЬКОЇ РУШНИЦІ: ЙОГО ВРЯТУВАЛИ ЛІКАРІ
До операції пацієнтка бачила, що збільшився живіт. Спочатку думала, що просто поправляється. Але груди, ноги лишалися такими ж. Вісім кілограмів (вага пухлини яєчників) — це немало. Важко нагнутися, по господарству працювати, виконувати повсякденну роботу.
До того ж з’явилася слабкість. Апетит знизився. Нудота виникала. Оскільки пухлина тиснула на шлунок, Надія могла їсти лише невеликі порції їжі. Втрачала вагу.
Зрештою, потрапила в онкоцентр. Звісно, були сподівання, що утворення доброякісне. Але аналізи показали інше. Під час операції роблять змиви. Змив — це частини крові, рідини, пухлини.
Змив із живота пацієнтки показав, що ракові клітини є. Тому показане видалення не тільки яєчників, але і матки, і сальника (складка очеревини, що спускається від шлунка в малий таз).
Зробили перед операцією томографію. Побачили, що збільшені всі групи лімфовузлів — і біля нирок, і в легенях. Видалили 68 лімфовузлів. Удвічі більше, ніж зазвичай.
Яєчник являв собою величезну — 5,5 кілограма — пухлину, обплутану кровоносними судинами. Товстою веною, капілярами. Другий яєчник-пухлина теж був у судинах.
«Вдалося видалити, не порушивши цілісність пухлини. Це важливо. Бо може відбутися поширення ракових клітин. Якщо радикально прооперовано й осіменіння не відбулося, це для пацієнта краще», — розповідає гінеколог-онколог Олександр Зуб.
Зі слів лікаря, за пів року в центрі сучасної онкології зробили сотню операцій раку яєчників. Це четверта частина хірургічних гінекологічних втручань.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара Кравченко. На фото пацієнтка Надія Шевченко та лікар Олександр Зуб. Фото авторки.