«Змушували переповідати російські новини та забороняли стояти прямо» — Костянтин Миргородський про понад два роки полону

Військовий Костянтин Миргородський (в центрі) під час обміну полоненими співає в автобусі пісню Тараса Петриненка «Україно», 31 травня 2024 року. Суспільне Новини/Дарина Коломієць

31 травня Україна повернула з російського полону 75 українців. Серед них — Костянтин Миргородський, військовий, що під час обміну співав в автобусі пісню Тараса Петриненка "Україно". До повномасштабного вторгнення він волонтерив, зокрема в ініціативі “Школа військових водолазів”. Нині — проходить реабілітацію. Суспільне розповідає його історію.

Пів життя — водолазом

З Костянтином ми зустрічаємося в Полтаві, куди він приїхав на день до дружини Анастасії. Чоловік жартома каже, відколи повернувся з полону, не може наїстися. "А якщо серйозно, скучив за можливістю стояти прямо і просто дивитися на небо. І щоб хоча б 15 хвилин тебе ніхто не чіпав", — додає Костянтин.

Нині йому сорок. Пів життя він був водолазом, але через проблеми зі здоров’ям довелося зробити перерву в роботі. Тоді одногрупники, які навчалися з ним в Академії керівних кадрів культури і мистецтв, забрали Костянтина працювати звукорежисером на телеканалі.

"Але з 2014-го я відчував, що маю щось робити. Фізично до армії призватися не міг. Почав возити допомогу на фронт як волонтер. Потім зрозумів, це вже неефективно. Я мав добрих друзів, які були спеціалістами з водолазної справи. Ми порадилися, створили колектив інструкторів. Так почався проєкт "Школа військових водолазів", — розповідає Костянтин.

Проєкт «Школа військових водолазів». фото з особистого архіву Костянтина Миргородського

Проєкт «Школа військових водолазів». фото з особистого архіву Костянтина Миргородського

У 2017 році, під час одного з виїздів — до Маріуполя, він зустрів майбутню дружину Анастасію, яка працювала комунікаційницею благодійного фонду.

Новини Чернігова