Урочисті заходи з нагоди Дня державного прапора України та Дня Незалежності за участю голови Ніжинської військової адміністрації Григорія Ковтуна, голови Ніжинської районної ради Анатолія Красносільського, першого заступника міського голови Ніжина Федора Вовченка, воїнів Збройних Сил України, волонтерів, представників органів державної влади й місцевого самоврядування, господарюючих суб'єктів та бізнесу відбулися у селі Пам'ятне біля Меморіалу Героям Крут. Обласну державну адміністрацію на урочистостях представляв заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.
Почалися урочистості о дев'ятій годині ранку із загальнонаціональної хвилини мовчання. Після урочистого підняття на флагшток синьо-жовтого стяга настоятель Свято-Покровського храму у Ніжині отець Михаїл Якубів відслужив подячний молебень та заупокійну літію за героями й патріотами усіх часів, які віддали за свободу й незалежність нашої України.
З вдячністю й шаною до подвигу й пам'яті усіх українських Героїв до підніжжя Монумента лягають квіти від бойових побратимів, влади та волонтерів.
З вітальним словом до присутніх звернулися Іван Ващенко, Григорій Ковтун та Анатолій Красносільський. У своїх виступах вони наголошували на тому, що саме у цих синьо-жовтих кольорах – увесь досвід українського народу, пам'ять українців та шлях України. Цей шлях ніколи не був легким, але саме він зробив наших людей сміливими, вільними, гордими. Такими ми будемо завжди, бо ми – козацького роду, й це українці зараз надихають увесь світ, повертаючи не тільки для себе, а й для інших народів впевненість, що в нашому сучасному суспільстві є місце для справедливості.
З нагоди Дня державного Прапора та Дня Незалежності України голова райдержадміністрації Григорій Ковтун вручив грамоти та подяки військовим та цивільним, відзначивши нагородами колективи підприємств та організацій, які від початку повномасштабного вторгнення надають допомогу нашим Збройним Силам та займаються волонтерською діяльністю.
Після урочистої частини заходу всі присутні оглянули музейну експозицію Меморіального комплексу починаючи від відтвореного столичного залізничного перону початку XX століття, звідки вирушили київські студенти та гімназисти на бій проти агресора, та чотирьох залів-вагонів, що розповідають про розвиток українського національного руху, знайомлять з ключовими подіями Української революції та проголошення Української Народної Республіки.
Катерина Гавриш
На знімках: фрагменти урочистостей, які проходили біля Меморіального комплексу "Пам'яті Героїв Крут"
- Ми — українці. І у нас є право на рідну мову та свою державу,
- На гордий прапор золотисто-синій, на щастя жити у такій країні.
- Ми — українці. Право знати маєм про тих, кого героями вважаєм,
- Що людство рятували від руїни, -синів і дочок, гідних України.
У ці священні для кожного українця дні ми вшановуємо пам'ять Героїв, які віддали своє життя за свободу і незалежність України та від щирого серця дякуємо тим, хто захищав і продовжує стояти на захисті нашої держави й кожного з нас від лютого ворога.