Львівські інженери перемогли на ІТ-змаганнях НАТО

Львівські інженери перемогли на ІТ-змаганнях НАТО

Команди з інженерів SoftServe перемогли у двох з трьох челенджів NATO TIDE Hackathon 2024 та здобула гран-прі.

Про це Укрінформу повідомила пресслужба SoftServe.

«TIDE Hackathon є частиною циклу подій, мета яких — покращити взаємосумісність членів НАТО та союзників через пошук інноваційних рішень та підходів. Учасники цьогорічного хакатону змагалися у трьох змаганнях: Wargaming LLM, Pharmaceutical Thesaurus та Noisy Speech to Text. Команди від SoftServe перемогли у перших двох», — зазначили в компанії.

Львівські інженери перемогли на ІТ-змаганнях НАТО

Зокрема, команда S Valkyrie-1 виграла челендж Pharmaceutical Thesaurus. Його завданням було знайти рішення, яке дозволило б союзникам НАТО синхронізувати дані з різних систем у єдину базу медикаментів, щоб можна було швидко знайти відповідники ліків з різних країн.

Львівські інженери перемогли на ІТ-змаганнях НАТО

ІТ-інженери створили мобільний застосунок, в якому можна знайти необхідний препарат за симптомами, назвою чи компонентами серед доступних ліків союзників НАТО. Застосунок підтримує пошук за фотографією, текстом чи голосовим введенням, використовуючи технології штучного інтелекту для пошуку. Це рішення визнали найкращим в межах челенджу та хакатону в цілому.

«Ми живемо у контекстах війни, і вже понад два роки сфокусовані на тому, аби допомогти країні перемогти агресора. Маючи реальний досвід конфлікту, нам вдалося розробити найбільш релевантне рішення”, — прокоментував лідер команди, Associate Director, Big Data & Analytics у SoftServe Тарас Кльоба.

Інший челендж, у якому перемогла команда Valkyrie-2, називався Wargaming LLM. Застосовуючи великі лінгвістичні моделі, необхідно було створити додаток для гри, який союзники НАТО можуть використовувати для тренування ведення мультидоменних операцій в різних вимірах — на землі, в повітрі, на воді, в кіберпросторі тощо.

Загалом у NATO TIDE Hackathon в Амстердамі змагалося 34 команди з 21 країни, в основному — представники державних та оборонних структур. Команд від приватних компаній було п’ять, дві з яких представляли інженери з SoftServe.

Переможці хакатону представлять свої рішення на великій конференції NATO TIDE Sprint у Дрездені в березні та масштабних навчаннях Coalition Warrior Interoperability Exercise (CWIX).

Команда з SoftServe бере участь у хакатоні НАТО другий рік поспіль. Минулого року вона також перемогла в одному з челенджів.

SoftServe — найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. Понад 11 000 співробітників працюють у більш як 50 офісах, що розміщені від Сан-Франциско до Сингапуру. Головні офіси компанії розташовані у Львові та Остіні (США).  Компанія працює над понад 900 активними проєктами для клієнтів у країнах Північної Америки, ЄС, та Азії. Клієнтами SoftServe є такі компанії, як IBM, Cisco, Panasonic, Cloudera, Henry Schein, Spillman Technologies та ін. SoftServe є партнером Google Cloud Platform, Amazon Web Services, Microsoft Azure, NVIDIA та інших великих технологічних компаній.

Як повідомляв Укрінформ, в межах проєкту від NASA львівська ІТ-компанія SoftServe спільно з американськими колегами розроблятимуть технології будівництва злітно-посадкових майданчиків на Місяці.

Фото: SoftServe

Новини Чернігова