Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Оприлюднені дані про середню вартість навчання на бакалавра. Освіта.ua пропонує дані про середню вартість навчання на контракті для здобуття ступеня бакалавра з кожної спеціальності. Інформація буде корисною для прийняття рішення про вступ до певного вишу.

Українських школярів забезпечать вживаними гаджетами з США і Європи. МОН разом з компаніями HP та Google, організацією Global Business Coalition for Education та американсько-українською організацією HUCUS розпочали роботу зі збору цифрових пристроїв.

Держава поверне 300 тисяч школярів до очного навчання. В Україні розпочато реалізацію проєкту, метою якого є повернення до організованого навчання школярів, які залишити місця постійного перебування. Ініціативу реалізує Офіс віцепремʼєра Михайла Федорова та МОН.

На посаду освітнього омбудсмена претендують 17 осіб. За інформацією МОН, три кандидати на посаду омбудсмена представляють ланку середньої освіти, десять є представниками вищої школи, один – представником державної служби та троє офіційно не працюють.

В Україні затвердили стандарт початкової музичної освіти. Метою документа є оновлення змісту мистецької освіти. Стандарт орієнтований на сучасні тенденції в музичній освіті. Також стандарт містить обов’язкові результати навчання, які мають досягти учні музичних ліцеїв.

Розпочалась додаткова сесія ЄВІ та ЄФВВ. В Україні розпочалась додаткова сесія вступних іспитів у магістратуру та аспірантуру – єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування. Участь у додатковій сесії планують узяти понад 22 тисячі вступників.

МОН відкрило лінію з питань відновлення організованого навчання школярів. Відомство проводитиме розʼяснювальну роботу про необхідність впровадження проєкту «Школа офлайн», метою якого є повернення до навчання школярів, які були змушені залишити місця постійного перебування.

МОН планує підвищити якість роботи інститутів післядипломної освіти. Міністерство освіти і науки планує удосконалити роботу інститутів післядипломної педагогічної освіти, з метою забезпечення якості освітніх послуг, які вони надають учителям.

Вступники до коледжів після 9 класу зараховані на бюджет. Накази про зарахування студентів підписані адміністраціями закладів освіти. Ті вступники, хто не пройшов на бюджет і планує навчатись на контракті, будуть зараховані не пізніше 3 серпня.

Кількість вступників на бакалаврат скоротилася на третину. Минулого року загальна кількість вступників, які подали заяви на вступ на бакалавра і медичного магістра, становила понад 296 тисяч осіб. Цьогоріч за підсумками приймання заяв зареєстровано 201 тисячу вступників.

Розпочалося подання заяв від вступників у магістратуру. Подання заяв здійснюється онлайн через електронні кабінети і триватиме до 22 серпня. Протягом цього періоду вступники в магістратуру можуть подати 5 заяв на бюджетні місця та 10 на контракт.

Zoom продовжив безоплатний доступ для шкіл, коледжів та вишів. Доступ Large Meeting дозволяє записувати зустрічі та проводити конференції з можливістю одночасної участі до 1000 учасників. Метою доступу до послуг компанії є підтримка дистанційного і змішаного навчання.

У МОН стверджують, що понад 80% шкіл забезпечені генераторами. За інформацією Міністерства освіти і науки, наразі понад 80% українських шкіл уже мають власні генератори, а органи місцевого самоврядування продовжують їхню закупівлю.

Цього року 13% учасників НМТ не склали тест. Близько 13% учасників національного мультипредметного тесту не змогли подолати пороговий бал принаймні з одного предмета, і відповідно, втратили шанс вступити до закладів вищої освіти.

Зарплати вчителів профінансують з гранту від США. Україна та Світовий банк підписали угоду про отримання гранту від США на суму 3,9 млрд доларів. Частина цих коштів буде спрямована на поточну виплату заробітних плат українським учителям.

Лісовий: наразі учителям не варто очікувати на підвищення зарплати. За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, українським учителям найближчим часом не варто очікувати на підвищення заробітної плати через складну ситуацію в державному бюджеті.

Новини Чернігова