Дослідники з Університету Астона у Великобританії досягли рекордної швидкості передачі даних через оптоволоконні кабелі – 402 терабіти на секунду (Tbps). Це приблизно у 1,6 мільйона разів швидше за типові швидкості домашнього інтернету, інформує Live Science.
Науковий прорив став можливим завдяки використанню всіх спектральних діапазонів, що застосовуються в комерційно доступних оптоволоконних кабелях. Зазвичай більшість оптоволоконних з’єднань використовують лише один або два діапазони. Методика дослідників була описана у звіті Національного інституту інформаційних і комунікаційних технологій Японії (NICT).
Новий рекорд на 25% перевищує попередній, встановлений тією ж командою у березні, коли вони досягли швидкості 301 Tbps, використовуючи чотири з шести спектральних діапазонів в оптоволоконних кабелях.
Щоби досягти бажаного результату, команда побудувала першу у світі оптичну систему передачі, яка охоплює всі шість діапазонів довжин хвиль, використовуваних в оптоволоконному зв’язку, включаючи O, E, S, C, L і U. Ці діапазони покривають інфрачервоні частини електромагнітного спектра, що розташовані між 1260 і 1675 нанометрами (нм).
Більшість комерційних оптоволоконних з’єднань передають дані, використовуючи діапазони C і L, які є найбільш стабільними і забезпечують мінімальні втрати даних. Однак збільшення мережевих навантажень означає, що ці діапазони можуть бути переповнені, тому дослідники звернули увагу на нові діапазони.
У новому дослідженні вчені побудували обладнання, яке може використовувати довжини хвиль діапазонів O і U. Вони також використовували готові підсилювачі для посилення сигналів у цих діапазонах. Такі швидкості вдалося досягти на стандартних комерційно доступних оптоволоконних кабелях, а отже — немає потреби встановлювати спеціальні кабелі для використання цих швидкостей.