Як прикрасити ялинку аби не було загрози пожежі?

Як прикрасити ялинку аби не було загрози пожежі?

Зимові Прилуки – справжня казка. Оселі містян сяють гірляндами, а прикрашені ялинки видніються у вікнах. Атмосфера свята огортає кожного теплом і радістю. Та інколи ця святкова магія стає причиною біди.

Неправильно встановлені ялинки чи несправні гірлянди можуть спричинити пожежу. Аби уникнути неприємної ситуації, працівники ДСНС вже традиційно інформують про головне.

Також рятувальник розповідає, штучна ялинка, хоч і здається зручною, може бути справжньою небезпекою. Якщо матеріали неякісні, вона легко займається. Особливо це стосується недороговартісних варіантів, які не мають сертифікатів вогнестійкості.

Жива ялинка спершу більш безпечна, адже зелена хвоя не горить так швидко. Однак це стосується лише свіжозрубаного дерева. Отож оперативники радять встановлювати ялинку подалі від джерел вогню та нагрівальних приладів.

Прикрашати ялинку варто лише сертифікованими гірляндами. Також необхідно звертати увагу на цілісність новорічних вогнів. Пошкоджену гірлянду використовувати не можна. Під час роботи варто звернути увагу на те, як вона мерехтить. Якщо вогники почнуть дивно блимати, то це може свідчити про коротке замкнення.

Євген Мусієнко наголошує – не варто залишати гірлянди увімкненими коли йдете з дому. До того ж на новорічних приладах не слід економити. Якщо ж ви помітили коротке замкнення або загорання, варто слідувати відповідному алгоритму дій.

Незабаром українці святкуватимуть і Різдво. За правилами пожежної безпеки у культових місцях рятувальник також інформує – не створювати великого скупчення людей, слідкувати за свічками. Якщо ж у культовому закладі сталася пожежа, необхідно негайно покинути приміщення.

Отож дотримуючись простих правил безпеки кожна оселя залишається наповненою світлом, новорічною атмосферою і щастям. Свята мають бути безпечними, а вогонь – лише у серцях і свічках за святковим столом.

Новини Чернігова