Ця старовинна аптечна стійка – один з найстаріших експонатів музею історії медицини Прилук, розповідає його засновник Анатолій Шкурат. І додає, що саме з неї все розпочиналося.
Сьогодні Прилуцький музей історії медицини Прилук єдиний на Чернігівщині. В ньому зібрано понад тисячу цінних експонатів. На особливу увагу заслуговує куточок головного лікаря Сергія Ждановича, що носив звання заслуженого лікаря України.
Куточок Ждановича є улюбленим у засновника музею. А відтак вмощуємося зручніше навколо історичного столу і розпитуємо у пана Анатолія звідки у нього така жага до дослідження історії. Як виявилося цей хист проявився ще у шкільні роки.
А коли пан Анатолій прийшов на роботу до Прилуцької міської лікарні, то згадав молодість і знову став не лише збирачем історії, а й вправним екскурсоводом.
У своїй справі Анатолій Шкурат знайшов однодумця — завідувача урологічним відділенням Олега Шевчука.
Більшість музейних експонатів датуються 50-80 роками. Усі без виключення пан Анатолій погрупував та заніс до каталогу.
Чи не найбільше відвідувачів шокує ось цей об’ємний експонат, що нагадує страусине яйце. Насправді ж це камінь із сечового міхура пацієнта.
З останніх надходжень до музею – уламки снарядів із тіл поранених захисників, що обороняли Прилуччину.
На особливу увагу заслуговує інструментарій іменитих прилуцьких хірургів.
Окремий куточок музею присвячений страшній епідемії – коронавірусній інфекції, яка кілька років навіювала жах на увесь світ. Тут є протиковідні та протичумні комбінезони та навіть мішки.
Сьогодні вперше до музею завітав і онук пана Анатолія Тимур. Йому найбільше сподобалося те, що до експонатів можна торкатися, спробувавши себе в ролі лікаря.
Уже за місяць виповниться 5 років з моменту відкриття музейної кімнати. У найближчих планах засновників розширення та трансформація у повноцінний музей.