На Прикарпатті трапилася надзвичайна ситуація через захворювання жінки на страшну інфекційно-токсичну хворобу — ботулізм. Хвора зараз перебуває в лікарні під пильним наглядом лікарів. За її словами, єдиними продуктами, через які вона найбільш ймовірно могла заразитися ботулізмом, були ковбасні вироби, які жінка придбала напередодні.
Про це у коментарі Суспільному розповіла начальниця управління державного нагляду щодо дотримання санітарного законодавства Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Леся Семанчук.
За її словами, випадок ботулізму підтвердили 22 серпня лабораторно. Хвора — жінка 1981 року народження.
«Захворіла вона 15 серпня. За нашою інформацією, жінка спочатку звернулася до окуліста, бо в неї проявився такий симптом, як порушення зору. 20 серпня вона пішла до приватного медзакладу, звідки її скерували до обласної інфекційної лікарні», — розповіла Леся Семанчук.
Лікарі поставили пацієнтці попередній діагноз — клінічний ботулізм середньої важкості. Наразі жінка перебуває на лікуванні. Їй ввели протиботулінічну сироватку.
За цим випадком спеціалісти Держпродспоживслужби почали розслідування. Фахівці вживають заходів з недопущення захворювання серед інших людей.
«Хвора казала, що їла ковбасні вироби. Ми почали перевірку магазинів, щоб з’ясувати, яку саме продукцію вона вживала. Їла вона її з 13 по 14 серпня, а 15 — захворіла. Відповідно, тієї продукції вже не було. Але ми проводимо позапланові перевірки, щоб визначити, що саме вживала пацієнтка», — каже Леся Семанчук.
Ботулізм — це гостре важке інфекційно-токсичне захворювання, яке виникає через вживання продуктів, що містять ботулотоксин. Це призводить до важких уражень нервової системи, змін в роботі серцево-судинної системи, слабкості скелетних і гладких м’язів, порушення зору, ковтання.
Токсин палички ботулізму є найбільш небезпечним з усіх відомих бактеріальних токсинів. Найчастіше захворювання виникає після вживання грибів домашнього консервування, копченої або в’яленої риби, м’ясних і ковбасних виробів, бобових консервів.
Визначити наявність у продукті токсину неможливо, оскільки він не має кольору, смаку та запаху.