Стратегічне лідерство Заходу та підтримка України: що чекати від саміту НАТО

Стратегічне лідерство Заходу та підтримка України: що чекати від саміту НАТО

Умови російсько-української війни надають цьому саміту особливого значення не лише для України та членів НАТО, але й для інших країн, що стикаються з загрозою російської агресії.

Про це повідомив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

З останніх заяв стає зрозуміло, що на цьому саміті Україні не нададуть членство в НАТО через відсутність політичної волі та згоди. Уряди й парламенти нестабільні, виборчі процеси в багатьох країнах, політики нерішучі, і ніхто не має чіткого візії й стратегії, як завершити війну, і головне — що робити з Росією.

Україна захищається від РФ, у нас триває війна. Військовий конфлікт ускладнює вступ до НАТО, оскільки членство в Альянсі означало б, що всі країни-члени повинні були б захищати Україну відповідно до статті 5, що може призвести до ширшого військового конфлікту між НАТО і Росією.

Наша держава підписала 20 безпекових угод з країнами Європи, США, Японією та ЄС між Вільнюським і Вашингтонським самітами Альянсу. Україна очікує подальшого зміцнення безпекової архітектури завдяки двом ключовим рішенням на саміті: передачі нових систем ППО та конкретних кроків, які наблизять її до членства в Альянсі.

Планується, що під час зустрічі у Вашингтоні країни-члени Альянсу погодять новий механізм у рамках НАТО координації усіх видів допомоги Україні.

Також паралельно з цим ми почуємо заклики впроваджувати реформи, що потрібно ще більше зусиль для відповідності критеріям демократії, верховенства права та боротьби з корупцією, щоб відповідати критеріям НАТО і тоді «настане день».

Постійний представник США при НАТО Джуліанна Сміт заявила: Альянс планує запропонувати Україні пакет заходів безпеки, який стане «мостом» до членства.

Заступник помічника держсекретаря США по справах Європи та Євразії Дуглас Джонс підтвердив: у підсумковій декларації буде зафіксовано, що Україна стане членом НАТО, хоча конкретне формулювання ще узгоджується.

Міністр оборони США Ллойд Остін анонсував новий пакет допомоги Україні на суму $2,3 млрд. Також очікуються новини про посилення української ППО.

Партнерам слід розуміти: відмова від своєчасної та потужної військової допомоги Україні може підірвати солідарність всередині Альянсу і послати Кремлю сигнал про слабкість. Своєю чергою, це може стимулювати подальшу агресію та посилення конфліктів.

Багаторічні переговори, правильні слова про «прихильність відкритих дверей НАТО» і «недопущення підвищення ескалації», надання обмеженого дозволу на використання зброї для ударів по території Росії, відтермінування постачання літаків і далекобійних ракет країнам, які колись гарантували безпеку, і які намагається знищити агресор, показують відсутність рішучості та реальної готовності Альянсу до вступу «тут і зараз» України до НАТО.

Зміцнення військової співпраці з Україною, надання значної військової допомоги та підтвердження зобов’язань щодо безпеки в Східній Європі перш за все підсилюють позиції НАТО.

Для нас підтримка світу в умовах боротьби за суверенітет та територіальну цілісність нашої країни — це відправна точка для демонстрації рішучості Заходу у протистоянні з сучасними викликами та підтримці міжнародної стабільності.

І сигнал всьому світу, зокрема Китаю та Ірану, про готовність Заходу діяти рішуче у захисті демократичних цінностей та глобальної безпеки.

Новини Чернігова