У навчальних закладах Ніжина працюють інспектори освітньої безпеки

У навчальних закладах Ніжина працюють інспектори освітньої безпеки

З 1 вересня Олександр КИСІЛЬ, інспектор поліції освітньої безпеки у ЗОШ №7. Його робочий графік з 7:45 до 19:10. Щодня комунікує з дітьми, слідкує за порядком в школі та на її території протягом усього дня. Проводить виховні заходи. Наприклад, минулий тиждень був присвячений безпеці дорож­нього руху на які були та запрошені інспектори з безпеки дорожнього руху.

У навчальних закладах Ніжина працюють інспектори освітньої безпеки

Олександр КИСІЛЬ, інспектор поліції освітньої безпеки у ЗОШ №7

З посмішкою згадує свій перший робочий день як інспектор поліції в школі.

Напередодні дуже хвилю­вався, адже до цього ніколи з школярами не працю­вав. В перший день познайомився з педагогічним колективом школи, учнями, згодом з батьками. Щодня він на посту і готовий прийти на допомо­гу і вчителю та учню. Як він запевняє, за час його служби в школі, на щастя, ніяких непередбачува­них ситуацій не траплялося. Переважно, сміється, молодші школярі скаржаться на образи в середині класу: хтось ручку відібрав, хтось когось обізвав….

У навчальних закладах Ніжина працюють інспектори освітньої безпеки

Олександр зізнається, що найважче працювати з дітьми молодшого віку. До них треба особливий підхід, але з ними й цікаво.

Інспектор поліції присутній на батьківських збо­рах, а також на виховних годинах, які проводилися безпосередньо для батьків у навчальному закладі На них обговорювали різні проблемні ситуації з яким зіштовхуються учні в навчальному закладі, на вулиці.

На запитання, що найважче в роботі інспектора, Олександр відповів, що це перекваліфікація. Раніше він працював у безпеці дорожнього руху і спілкування та робота з дітьми для нього новий вид діяльності. Адже до кожної дитини потрібно обира­ти власний підхід, а також розуміти їх психологію.

Чи є зброя в інспектора?

Наразі в інспектора поліції, який працює при на­вчальному закладі не закріплено певного виду зброї. Він володіє лише спеціальними засобами для забезпечення безпеки учасників освітнього проце­су. Мається на увазі гумовий кийок, кайданки та газовий балончик.

Як зазначає Олександр Кисіль, необхідно ла­мати стереотипи щодо каральної функції поліції, звичайно, вона є однією зі складових діяльності поліцейського, проте Основоположними заса­дами діяльності поліції з поміж інших визначено і взаємодію з населенням на засадах партнерства, що своєю чергою закладає основи для повернення довіри до цього правоохоронного органу та його законної діяльності направленої в першу чергу на обслуговування громадян в правоохоронній сфері.

Офіцери служби освітньої безпеки викону­ють ряд функцій основними з яких є: правоохо­ронна, наставницька, просвітницька, розповідає начальник сектору служби освітньої безпеки, підполковник поліції Тамара КРЕСАН.

У навчальних закладах Ніжина працюють інспектори освітньої безпеки

Тамара КРЕСАН

Якщо ми говоримо про правоохоронну функцію-то це є реагування на всі події в межах чинного за­конодавства, на обстеження території навчального закладу, та прилеглої до неї території, це недопу­щення вчинення адміністративних чи кримінальних правопорушень Наставницька — образ поліцейського для дітей є спонуканням до активної життєвої позиції власним прикладом. Просвітницька — проведення тренінгових занять, інтерактивних занять, участь в педрадах і т.д). Також в обов'язки інспектора освітньої безпе­ки входить забезпечення норм дотримання правил безпеки при повітряній тривозі. Інспектор пови­нен проконтролювати аби ніхто не залишився в приміщенні, перевірити всі класи, аби ніхто по сторонній не зайшов в укриття.
Наразі в м.Ніжині за загальноосвітніми заклада­ми закріплено 6 інспекторів освітньої безпеки, які є офіцерами, пройшли відповідну спеціалізацію і вже з початку нового навчального року розпочали службу. Найближчим часом після про­ходження відповідної підготовки ми очікуємо ще 5 інспекторів. Всього по Ніжину буде охоплено 11 на­вчальних закладів, де нестимуть службу інспектори освітньої безпеки.

Почали роботу з 19 серпня. Станом на сьогодні в школах Ніжина працює 6 інспекторів: 7 школа, ліцей, 3 школа, 15 школа, 2 школа, 9 школа.

У Чернігівській області інспектори освітньої без­пеки закріплені за Черніговом, Ніжином та При­луками. Зараз на навчанні ще 5 інспекторів, які по його завершенню стануть до роботи в інших школах нашого міста.

Інспектори проходять підвищення кваліфікації протягом місяця, де згідно наставницької та просвітницької функцій вивчають педагогіку, психологію та інші напрямки задля подальшої комунікації з дітьми.

Також Тамара Кресан розповіла, що в планах учнів старших класів запросити на екскурсію до відділку поліції, де планують показати кімнату для затриманих, життя відділку зсередини. Це нагода для роздумів чи потрібно порушувати закон. Обслуговування громадян в правоохоронній сфері. Поліцейський має бути першим помічником і в школі ми маємо це довести на прикладі учням.

У навчальних закладах Ніжина працюють інспектори освітньої безпеки

У навчальних закладах Ніжина працюють інспектори освітньої безпеки

Новини Чернігова